اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای خانمها
ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها از اصول مهمی است که برای داشتن یک استایل حرفه‌ای نیاز است بدانیم. انواع کفش، بوت و پاشنه‌دار در کمد خانم‌ها پیدا می‌شود. گاهی نمی‌دانیم کدام سایز جوراب را با چه کفشی بپوشیم. ما نکته‌هایی درباره ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم که خیلی کاربردی هستند.
ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها زمانی سخت‌تر می‌شود که همه‌ نبایدها به ترند تبدیل شوند! سال‌ها کارشناسان مد می‌گفتند با کفش پاشنه‌بلند، جلوباز و صندل، جوراب نپوشید. به‌پا کردن جوراب با کفش جلو باز گناه نابخشودنی به‌حساب می‌آمد. اما حالا دو، سالی ا‌ست که پوشیدن جوراب ترند شده و به‌نظر قشنگ هم می‌آید. امان از مد‌! اهل کفش پاشنه بلند هستید یا اسنیکرز؟ با ما باشید و ببینید چطور کفش را با جوراب ست کنید.

ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها؛ صندل‌ها را بیرون بیاورید
شاید امروز هوا برای پوشیدن صندل سرد باشد؛ اما با یک جفت جوراب بلند آن را به استایلی بهاری تبدیل می‌کنید. درست است که نوروز امسال از دورهمی و بازدید نوروزی خبری نیست، اما لباس‌ قشنگ‌های‌تان را در خانه به ‌تن کنید و لذتش را ببرید. یک جفت جوراب بالای زانو در کنار پیراهن یا دامن مینی‌ژوپ کاملا متفاوت و روی مد به‌نظر می‌رسد. بسته به استایل خودتان جوراب انتخاب کنید. می‌توانید جوراب گیپور، طرح‌دار، ساده و اسپورت بپوشید.
می‌توانید جوراب را هم‌رنگ کفش انتخاب کنید. گاهی هم با انتخاب رنگ متضاد، حسابی بدرخشید. برای مثال، صندل قرمز را با جوراب قرمز و صندل بنفش را با جوراب طلایی ست کنید.
می‌رسیم به استایل روزمره. برای ست کردن صندل و جوراب در کنار شلوار، همین اصل برقرار است. می‌توانید جوراب را همرنگ شلوار انتخاب کنید. شاید هم با رنگی مخالف آن توجه‌ها را به خودتان جلب کنید. شلوار جین، صندل سفید و جوراب نقره‌ای ترکیب جذابی از آب درمی‌آید.
ولی اگر جوراب و کفش متنوعی ندارید، راحت‌ترین گزینه، ست کردن جوراب مشکی با صندل مشکی ا‌ست. انتخاب رنگ‌های خنثا برای کسانی که استایل مینیمال می‌پسندند، جذاب‌تر است.

ست کردن جوراب با اسنیکرز؛ آشتی با رنگ‌ها
بعضی از خانم‌ها عاشق کفش ورزشی هستند و برای محل کار، درس و خرید همین کفش را می‌پوشند. حالا که پوشیدن جوراب مد شده، خوب است کمی از جلد همیشگی بیرون بیایید و به کارتان تنوع بدهید. انتخاب جوراب سفید با اسنیکرز سفید، خیلی محافظه‌کارانه است. چرا اسنیکرز سفید تازه‌تان را با جوراب صورتی ست نکنید؟ شاید هم عاشق جوراب‌های طرح‌دار باشید. جوراب‌هایی که تم انیمیشن دارند، یا خال‌خالی، راه‌راه و گل‌دار هستند، خیلی به‌دردتان می‌خورند. اسنیکرز با جوراب رنگی ظاهری مدرن و به‌روز می‌سازد.
با دامن ماکسی یا شلوار جین شروع کنید. از جوراب‌ رنگی خجالت نکشید و ست‌های مختلفی بسازید. زمانی که با چنین استایلی احساس راحتی کردید، می‌توانید آن را با لباس کوتاه مثل دامن یا شلوارک امتحان کنید.

ست کردن جوراب با بوت
یکی از آسان‌ترین روش‌های ست کردن جوراب، با بوت و نیم‌چکمه است. جورابی که تنها کمی از بوت بیرون زده، گزینه‌ خوبی
برای ست کردن با پیراهن، پالتو یا دامن است. گاهی هم می‌توانید لبه جوراب را روی بوت تا بزنید. متفاوت و جذاب خواهد شد.
چکمه بلند می‌تواند با جوراب بلندتر از خودش استایل خاصی بسازد.

کفش پاشنه بلند با جوراب؛ درست خواندید!
یکی دیگر از ترندهای جوراب، ست کردن آن با کفش پاشنه‌ بلند است. پالتو، پیراهن یا دامن مینی و سر زانو را با جوراب زیر زانو هماهنگ کنید. جوراب شیشه‌ای و گیپور از گزینه‌های شما هستند. از آنها غافل نشوید. همان جوراب‌هایی که احتمالا در عکس‌های قدیمی مامان‌ها دیده‌ بودیم. ممکن است رنگ جوراب را با کفش ست کنید و جوراب رنگی بپوشید. انتخاب جوراب زیر زانو و کفش پاشنه بلند زرد لیمویی، خیلی بهاری به‌نظر می‌رسد. آن را با پیراهن سفید کتان، شومیز سفید و دامن آبی آسمانی، شومیز سفید و شلوارک جین امتحان کنید.

کفش روزمره با جوراب اسپورت
از جوراب‌های رنگی و شلوغ حرف زدیم. این را هم بگوییم که جوراب سفید اسپورت از رونق نیفتاده. ست کردن کفش مشکی پشت جلو بسته با جوراب اسپورت سفید، ظاهری مثل بچه‌ مدرسه‌های دارد. یعنی همان چیزی که مد شده. این ست را به استایل کژوال اضافه کنید. کفش‌های تخت یا لژ دار بدون پاشنه را با جوراب هم‌رنگ خودشان هم می‌توانید به‌پا کنید. اگر اهل کفش رنگی هستید، جوراب هم‌رنگ خودش را در لیست خرید بگذارید.
اگر لباس‌های رنگی و طرح‌دار به‌تن کرده‌اید، در رنگ و طرح جوراب دقت کنید. نیازی به پوشیدن جوراب خیلی شلوغ ندارید.

ست کردن جوراب با کفش آکسفورد
اگر سلیقه‌ کلاسیک دارید و زیاد از کفش آکسفورد و لوفر استفاده می‌کنید، یک جفت جوراب یک ربع کنارش بگذارید. جوراب یک ربع همان ابتدای ساق پا تمام می‌شود. جوراب مشکی گزینه‌ جذابی‌ است. با انتخاب رنگ‌های متضاد با کفش، سلیقه‌ خاص خودتان را نشان می‌دهید.
این را اضافه کنیم که همچنان بعضی از کارشناسان بر استایل قدیمی درمورد ست کردن حوراب و کفش برای خانم‌ها اصرار دارند. آنها بر این باورند که باید جوراب را با رنگ شلوار ست کرد. صندل و کفش جلوباز را نباید با جوراب پوشید. کالج و آکسفورد با کفی ظاهر بهتری پیدا می‌کنند و البته پوشیدن جوراب سفید با کفش مشکی را گناهی نابخشودنی می‌دانند!