در دنیای مد و فشن، جوراب‌ همان ورزشکار بی‌سروصدایی است که اگر مدال بیاورد کل تیم‌ قهرمان می‌شود. همین یک تکه لباس تاثیر‌ زیادی در خوشتیبپ‌تر شدن شما دارد تا جایی که می‌تواند یک استایل بازنده را به برنده تبدیل کند. حال سوال مهم‌ این است که با هر کفشی چه جورابی بپوشیم؟ ما برای این سوال مهم پاسخ‌های دقیقی‌ داریم که در ادامه آن‌ها را می‌خوانید.

 

با چه کفشی جوراب بپوشیم؟

جوراب بپوشیم یا نپوشیم؟ مسئله این است! پوشیدن جوراب با برخی از کفش‌ها، راحتی، بهداشت و استایل شما را بهبود می‌بخشد اما با برخی دیگر خوش‌پوشی را از شما دور می‌‌کند. در ادامه کفش‌هایی را که می‌توانید با خیال راحت با آن‌ها جوراب بپوشید معرفی می‌کنیم:

     کتانی

از کودکان تا بزرگسالان، از زنان تا مردان همه و همه به پوشیدن کتانی علاقه‌مند هستند و حداقل یک جفت از آن‌را داخل جاکفشی خود دارند. پوشیدن جوراب با کتانی هم به راحتی شما کمک می‌کند و هم عرق پا را جذب می‌سازد.

     کفش مناسب مهمانی

چه آقا باشید چه خانم! با کفش‌های رسمی که در مناسبت‌های رسمی  ومهمانی به پا می‌کنید حتما باید جوراب بپوشید. پوشیدن جوراب‌های شیک و در رنگ‌هایی که با لباستان همخوانی دارد به درخشیدن بیشتر استایل شما کمک می‌کند.

     چکمه

با چکمه، جوراب‌های ساق بلند بپوشید که به خوش‌پوش شدنتان کمک می‌کند و هم از تاول زدن، گرم شدن بیش از اندازه و عرق کردن پا جلوگیری می‌سازد.

     کفش ورزشی‌

تصور اینکه با کفش ورزشی جوراب نپوشید تقریبا غیرممکن است. چراکه این جوراب‌ها پاهایتان را در طول فعالیت بدنی حفظ می‌کند و راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

     کفش راحتی

این مدل از آن دست کفش‌هایی است که می‌توانید بدون جوراب هم بپوشید، اما برای جلوگیری از عرق و بوی بد بهتر است با جوراب آن‌ها را به پا کنید.

 

در این قسمت بد نیست به کفش‌هایی که بدون جوراب پوشیده می‌شوند، اشاره کنیم. این پای افزارها شامل انواع صندل و دمپایی هستند که پوشیدن آن‌ها بدون جوراب زیباتر است.

 

با چه کفشی جوراب بپوشیم؟

همانطور که جوراب‌ها دنیای متنوع، رنگارنگ و فانتزی دارند، کفش‌ها نیز جهانی از مدل، رنگ و طرح را شامل می‌شوند. کسانی‌که به استایلشان اهمیت می‌دهند و به‌دنبال تیپی بی‌نقص هستند به یادگیری اصول ست کردن جوراب با کفش تمایل دارند. جوراب‌ها باید نه‌تنها با لباس بلکه با کفش‌هایتان هم همخوانی داشته باشد تا به استایلی شیک و خیره‌کننده دست پیدا کنید. با ما همراه باشید تا جوراب‌های مناسب هر کفش را به شما معرفی کنیم:

1.    کفش لوفر

جوراب‌های ساق بلند، خدمه و‌ سفید رنگ همیشه پیشنهاد خوبی برای کفش‌های لوفر محسوب می‌شوند. هرچند که این کفش‌ها به شما اجازه می‌دهند تا جوراب‌های نیم ساق و مچی نیز بپوشید، اما جوراب‌ ساق بلند گزینه بهتری است.

2.    کتانی

کتانی را می‌توانید با جوراب نیم ساق، خدمه و کالج بپوشید، جالب است بدانید در دنیای فشن هریک از این جوراب‌ها به استایل‌تان معنای خاصی می‌دهند. به‌طور مثال جوراب کالج، ظاهری تمیز و بی‌نظم ارائه می‌دهند و شیک بودن کتانی را در معرض نمایش قرار می‌دهد. جوراب‌های مچی فانتزی به کتانی‌های مشکی یا سفید رنگ می‌بخشند و شخصیتی جسورانه از شما منعکس می‌کنند.

3.    کفش دکتر مارتین

کفش‌های دکتر مارتین سلیقه افراد جسور و سرکش است که شخصیت‌شان را از دور فریاد می‌زنند. برای این کفش‌ها باید جورابی انتخاب شود که به تکمیل این شخصیت کمک کند. جوراب نیم‌ساق که تا بالای کفش مارتینز کشیده می‌شود برای شیک‌تر شدن استایل شما مناسب هستند. برای آنکه در راستای شخصیت جسورانه کفش‌های دکتر مارتین گام بردارید از جوراب‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های غیرمعمول استفاده کنید.

4.    کفش ونس

این روز‌ها پای هر نوجوانی که به استایل خیابانی علاقه‌مند است یک کفش ونس می‌بینید. ست کردن جوراب با کفش ونس بسیار ساده است،‌ چراکه این کفش‌ها را می‌توانید با جوراب‌های مچی یا نیم‌ساق رنگی به‌راحتی بپوشید. اگر هم دوست دارید که کفش‌هایتان در معرض دید باشند و طرفدار استایل مینیمال هستید با پوشیدن جوراب‌های کالج به آن‌ها فرصت درخشیدن دهید.

5.    چکمه کابوی

چکمه کابوی دوباره به دنیای مد و فشن بازگشته‌اند تا جایی‌که می‌توانید آن‌را پای هر اینفلوئنسری ببینید. این کفش‌ها با طراحی زیبای خود توجهات را جلب می‌کنند چه خوب است با پوشیدن جوراب‌های ساق بلند به آن‌ها فرصت بیشتری برای ابراز بدهیم. چکمه‌های کابوی به‌اندازه کافی‌ زرق و برق دارند با پوشیدن جوراب ساده و تک رنگ به درخشش بیشتر استایل‌‌تان کمک کنید. این سبک با انواع جوراب بلندبالاساق هم مناسب است.

6.    کتانی آل استار

محبوبیت کتانی آل استار روزبه‌روز بیشتر می‌شود و دختران و پسران زیادی آن‌را می‌پوشند. بهترین جوراب برای این کفش‌ها، مدل کالج است تا هم به‌زیبایی قابل توجه این کفش‌ها بیافزاید و هم آنکه از پاهایتان حمایت کند. شما می‌توانید با کفش آل استار ساده و تک رنگ، جوراب‌های شاد و‌ طرح‌دار بپوشید و استایلی زیبا خلق کنید.


جهت خرید جوراب کالج مردانه از سایت جوپا کلیک کنید


7.    کفش رسمی

آقایان می‌توانند کفش‌های رسمی را با جوراب‌های ساق‌ بلند بپوشند تا در هنگام نشستن بخشی از پاهایشان از زیر شلوار بیرون نزند. بهترین انتخاب برای کفش اسپرت زنانه، جوراب‌های زنانه مشکی و مچی است. این جوراب‌ها به شما کمک می‌کند تا استایل جدی‌تری‌ داشته باشید.‌


جهت خرید جوراب ساقدار مردانه از سایت جوپا کلیک کنید


نکات مهم ست کردن جوراب با کفش

در کنار آنکه بدانیم با هر کفشی چه جورابی بپوشیم؟ باید به نکات ریزی هم توجه کنیم تا لباس‌هایمان بیشتر با یکدیگر همخوانی داشته باشد و اصطلاحا هر کدام ساز خودشان را نزنند. برخی از این موارد مهم به شرح زیر هستند:

     در تیپ‌های رسمی از جوراب‌هایی با رنگ‌های کلاسیکی مانند مشکی، خاکستری و سرمه‌ای استفاده کنید.

     رنگ جوراب را علاوه‌بر کفش با شلوار نیز ست کنید تا ظاهری یکپارچه ایجاد شود.

     در صورت هماهنگی‌ رنگ کفش و شلوار می‌توانید جورابی با رنگی متضاد بپوشید.

     برای کفش قهوه‌ای، جوراب قهوه‌ای و خرمایی، سورمه‌ای یا سبز تیره مناسب هستند.

     برای کفش‌‌های رنگی به سراغ جوراب‌هایی با رنگ خنثی بروید تا استایل شما را متعادل سازد.

     برای کفش‌های رسمی جوراب پشمی یا پنبه‌ای و برای کفش‌های معمولی هم جوراب پنبه‌ای یا الیاف مصنوعی بپوشید.

 

این سوال که با هر کفشی چه جورابی بپوشیم، چیزی است که باید باتوجه به جزئیات و نکات ریز استایلتان برای آن پاسخی بیابید. در این مطلب سعی کردیم اصول ست کردن جوراب با کفش‌های مختلف را برایتان بازگو کنیم و اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم تا استایلی بی‌نظیر‌‌رقم بزنید. باید به‌یاد داشته باشد که مد هر روزه تغییر می‌کند و اگر می‌خواهید با آن پیش بروید باید سبک لباس پوشیدنتان را دائما دگرگون سازید. اطلاع از قوانین ست کردن جوراب و کفش به شما کمک می‌کند که شیک بمانید. اما باید بدانید در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی بپوشید، پس بهتر است سبک شخصی‌تان را پیدا کنید و بر طبق آن پیش بروید.